Rektör Polat Kırgızistan’da görüşmeler yaptı

Üniversite

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Türki Cumhuriyetleri ziyaretlerine Kırgızistan ile devam etti.
İlk olarak Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ziyaret edilirken Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi, Kırgızistan Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür, Enformasyon ve Spor Bakanlığı ziyaret edilen kurumlar arasında yer aldı. Rektör Polat daha sonra Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan ile bir araya geldi.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kırgızistan’da gerçekleştirdiği görüşmeler kapsamında, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’ı makamında ziyaret ederek, senato üyeleri ile bir araya geldi.
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi senato üyelerine Karabük Üniversitesi ile ilgili bilgiler veren Polat, Ceylan’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ile akademik iş birliği, akademik personel ve öğrenci değişimi konularında ikili protokol anlaşmaları imzalandı. Ayrıca Karabük Üniversitesi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen ‘Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı Projesi’nin katılımcılarından biri oldu.
Ziyarette Polat’a, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Ögr. Gör. Oya Önalan Çepni eşlik etti. Ziyaretler esnasında Kırgızistan’a ait yöresel hediyeler sunuldu.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. REFİK POLAT TÜRKİ CUMHURİYETLERİ ZİYARETLERİNE KIRGIZİSTAN İLE DEVAM ETTİ. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Türki Cumhuriyetleri ziyaretlerine Kırgızistan ile devam etti.
İLK OLARAK KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ALPASLAN CEYLAN ZİYARET EDİLİRKEN BİŞKEK SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ, KIRGIZİSTAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, KÜLTÜR, ENFORMASYON VE SPOR BAKANLIĞI ZİYARET EDİLEN KURUMLAR ARASINDA YER ALDI. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Türki Cumhuriyetleri ziyaretlerine Kırgızistan ile devam etti.
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ İLE AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ, AKADEMİK PERSONEL VE ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KONULARINDA İKİLİ PROTOKOL ANLAŞMALARI İMZALANDI. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Türki Cumhuriyetleri ziyaretlerine Kırgızistan ile devam etti.
Sosyal Medyada Paylaş
Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir