Belediyenin İş İlanına Başvuranların Çoğu Çalışanlar

Genel İş İlanları Karabük
Paylaş ;

Karabük Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek 6 kişilik Arşiv Destek Personeli için yapılan başvuruya 2 bin 530 kişi başvurdu. Yapılan başvurularda işsizlerden çok resmi kurum olduğu için başka işte çalışanların başvurduğu belirlendi.
Karabük Belediyesi tarafından Arşiv Destek Personeli alımı için geçtiğimiz aylarda üniversite mezunu olma şartı ile başvuru topladı. Belediye tarafından alınan başvuruların yoğun olması sonrası adayları yazılı mülakata aldı.
İşyerinden izin alamayanlar sınava giremedi
2 bin 530 adayın Korona virüs tedbirleri altından aynı anda sınava girmelerinin mümkün olmayınca ilk gün bin 268’i kalan bin 262 kişi ise yarın yapılacak sınava tabii tutulması kararlaştırıldı. Soğuksu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sınavın ilk gününde bin 268 kişiden 868’i sınava katılım sağlarken, başka iş yerinde çalışan ve izin alamayan 400 kişi ise sınava giremedi. Saat 10.00 itibariyle başlayan sınav için adaylar HES kodu sorgulamasının ardından salona alındı. 30 dakika süren ve 25 sorunun yer aldığı sınavda 70 ve üzeri puan alan ilk 30 kişi başarı sıralamasına göre kuraya girmeye hak kazanacak.

KARABÜK BELEDİYESİ BÜNYESİNDE İSTİHDAM EDİLECEK 6 KİŞİLİK ARŞİV DESTEK PERSONELİ İÇİN YAPILAN BAŞVURAYA 2 BİN 530 KİŞİ BAŞVURDU. YAPILAN BAŞVURULARDA İŞSİZLERDEN ÇOK RESMİ KURUM OLDUĞU İÇİN BAŞKA İŞTE ÇALIŞANLARIN BAŞVURDUĞU BELİRLENDİ. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek 6 kişilik Arşiv Destek Personeli için yapılan başvuruya 2 bin 530 kişi başvurdu. Yapılan başvurularda işsizlerden çok resmi kurum olduğu için başka işte çalışanların başvurduğu belirlendi.
KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN ARŞİV DESTEK PERSONELİ ALIMI İÇİN GEÇTİĞİMİZ AYLARDA ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMA ŞARTI İLE BAŞVURU TOPLADI. BELEDİYE TARAFINDAN ALINAN BAŞVURULARIN YOĞUN OLMASI SONRASI ADAYLARI YAZILI MÜLAKATA ALDI. İŞYERİNDEN İZİN ALAMAYANLAR SINAVA GİREMEDİ. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek 6 kişilik Arşiv Destek Personeli için yapılan başvuruya 2 bin 530 kişi başvurdu. Yapılan başvurularda işsizlerden çok resmi kurum olduğu için başka işte çalışanların başvurduğu belirlendi.
SAAT 10.00 İTİBARİYLE BAŞLAYAN SINAV İÇİN ADAYLAR HES KODU SORGULAMASININ ARDINDAN SALONA ALINDI. 30 DAKİKA SÜREN VE 25 SORUNUN YER ALDIĞI SINAVDA 70 VE ÜZERİ PUAN ALAN İLK 30 KİŞİ BAŞARI SIRALAMASINA GÖRE KURAYA GİRMEYE HAK KAZANACAK. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek 6 kişilik Arşiv Destek Personeli için yapılan başvuruya 2 bin 530 kişi başvurdu. Yapılan başvurularda işsizlerden çok resmi kurum olduğu için başka işte çalışanların başvurduğu belirlendi.
Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir