TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Ovacuma Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından 16 farklı alanda çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile ilgili olarak, ülkede başlayan “Milli Teknoloji Hamlesi”nin tüm yurtta olduğu gibi ilçedeki öğrencilerde de ilgi ve heyecan uyandırdığını belirtti.
Son yıllarda bu heyecana TEKNOFEST ve TÜBİTAK gibi organizasyonlarda şahit olduklarını belirten Gümüş, “Bugün de Ovacuma Çok Programlı Anadolu Lisesindeki gençlerimizin gözlerinde bu heyecanı ve ışığı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Taşımalı eğitim kapsamında çevre köylerde ikamet eden ve taşıma merkezi olan bu okulumuzda eğitim öğretim hayatlarını sürdüren geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz öğretmenlerinin rehberliğinde 16 farklı araştırma projesi hazırlayarak güzel bir çalışmaya imza attılar. Gençlerimizi ve onlara her zaman rehberlik eden kıymetli öğretmenlerimizi bu anlamlı ve değerli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Gençlerimizdeki özgüveni, motivasyonu ve azmi gördükçe geleceğimiz adına ümitleniyor, ‘Güçlü Türkiye’ hedefimize bu gençlerimizle emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı iki gün açık kalacak.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir