Safranbolu Belediyesi 60 Bin, Kışlık Çiçek Üretti

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli, ilçe genelinde çiçek dikimine ve ağaçlandırmaya devam ediyor. Belediyenin serasında 60 bin, kışlık çiçek üreten ekipler, sezonunun açılmasıyla ilçenin belirli yerlerinde dikimlere başladı. Bunun yanında Esentepe Mahallesi’ne 315 ağaç dikildi.

Esantepe ve Barış Mahalleleri ile Göztepe ve Tarihi Çarşı bölgelerinde ağaçlandırma çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Çok daha yeşil, göze çok daha hoş gelen bir Safranbolu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda orta refüjlerde çeşitli fidanları toprakla buluştururken, şehri kendi seramızda ürettiğimiz kışlık çiçeklerimizle de güzel bir görünüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Başkan Köse, bu bağlamda 150 adet top akasya ağacı, 165 adet çınar yapraklı akçaağaç, şimşir, kartopu, leylak gibi çeşitli mevsimsel çiçek ile 2 bin adet gül ile parklara bodur ağaç dikiminin tamamlandığını, orta refüjlere toplamda 60 bin adet hercai menekşe dikiminin devam ettiğini söyledi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir