Başkan Köse’nin Öğretmenler Günü Mesajı

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir masaj yayımladı. Öğretmenliğin insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğuna dikkat çeken Başkan Köse, “Öğretmenlerimiz, ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlâkı, davranış biçimini saygıyla ve sevgiyle, sabırla nakış nakış işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir.

Atatürk’ün de dediği gibi yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygıyla, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir