Safranbolu Belediyesi Turuncuya Büründü

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadına şiddete tepki olarak turuncu kuşaklarla donatıldı. Belediye binasına “Kadına şiddete hayır!” sloganlı pankart da asıldı. Bunun yanı sıra, bilboardlara son 10 yılda katledilen kadın sayısı olan “3311” afişleri asıldı.

Konuya dikkat çekmek isteyen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de bir açıklama yaptı. Başkan Köse, kadına şiddet suçuna caydırıcı nitelikte ceza verilmesi ve suçluların cezasını kesinlikle çekmesi gerektiğini, yaptırım uygulanmazsa bu acının sonu gelmez bir halde sürüp gideceğini, ana kuzularının hiçbir kabahati olmadan canından olacağını ve daha çok ocakların söneceğini söyledi.

“Ne yazık ki ülkemizde son 10 yılda 3 bin 311 kadın, cinayete kurban gitti. Her gün kadın cinayeti haberi almamız nedeniyle olsa gerek, sanki bu durum normalmiş gibi yaşamaya devam ediyoruz.” diyen Başkan Köse, “Kadınlara bu kadar mı yer yok bu hayatta? Ana, eş, yavru, bacı onlar. Hayatı paylaştığınız bireylere karşı nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsunuz?” sözleriyle acısını belirterek, şöyle devam etti:

“Gidenin arkasından ‘Ah!’ çekip, dua ediyoruz, kalanına sabır diliyoruz ancak bu yetmez! Kadınları koruyabilmemiz için suçlunun cezasını çekmesi gerek. Kim bilir elini kolunu sallayarak gezen kaç katil aramızda…

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle; kadınların hedef tahtası olmadığı günlerin tez vakitte gelmesini diliyor, cinayete kurban giden hemcinslerimi rahmetle anıyorum.”

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir