Askıda Faturayla 40 Bin Liralık Fatura Ödendi

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının yayılmasıyla başlayan kapanma döneminde, maddi açıdan zor günler yaşayan ilçe halkına destek olabilmek için “Askıda Fatura” uygulaması başlatmıştı. 2020 yılının Haziran ayında başlatılan uygulama, yoğun taleple devam ediyor.

“Askıda Fatura” ile, su faturası bedelini yatıramayan vatandaşların faturası hayırseverler tarafından ödeniyor. Uygulamaya bu güne kadar 152 mükellef başvurdu, 136 mükellef uygulamadan yararlandı. Hayırseverler tarafından 40 bin 365 TL’lik su faturası ödendi, 15 bin 300 TL’lik fatura ödenmeyi bekliyor.

Safranbolu Belediyesinden yapılan duyuruda, ödenmeyi bekleyen su faturası bedelini yatırmak isteyen hayırseverlerin, ödeyecekleri fatura hakkında 180 ve 189 numaralı dahili hatlardan bilgi alabilecekleri açıklandı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de, uygulamaya ilgi gösteren hayırseverlere teşekkür ederek; aynı uygulamanın elektrik ve doğalgaz ödemeleri için de yapılabileceğini söyledi. Başkan Köse, ilgili kurumları uygulama için çağrıya davet etti.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir