Bu Park Karabük’e Çok Yakıştı.

Genel Karabük
Paylaş ;

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Karabük’e Çok Yakıştı.

Vali Fuat Gürel’in çalışmalarını yakından takip ettiği, finansmanını hayırsever işletmeler ile Karabük İl Özel İdaresinin yaptığı Karabük Çocuk Trafik Eğitim Parkında çalışmalar çizgi çalışmaları ile tamamlandı.

Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve teknik personel ile birlikte parkı gezen Vali Gürel çizgi çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Açılış için gün sayılan Karabük Çocuk Trafik Eğitim Parkının ilimize hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Fuat Gürel, parkın ilimize çok yakıştığını ifade etti.

Çizgi çalışmalarının tamamlanmasının ardından, trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak ve bilinçli bir nesil yetiştirmek amacıyla İçişleri Bakanlığımızca başlatılan proje kapsamında çocuklarımıza trafik bilincinin aşılanması, farkındalık oluşturulması, trafik işaret ve ışıklarında ne şekilde hareket edileceğinin ve karşılaşılan sorunlara ne gibi tedbir alınacağının öğretileceği Karabük Çocuk Trafik Eğitim Parkı, İl Emniyet Müdürlüğümüzde hazır bekleyen akülü araçların ve bisikletlerin getirilmesi ile hizmet vermeye başlayacak.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir