Karabük TCDD ‘ye İşçi Alımı Yapılacak

Genel
Paylaş ;

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ    Karabük Lokomotif ve Vagon Muayene İkmal Şefliğinde istihdam edilmek üzere  personel alımı ilanı yayınladı.
İşletme Elektrik Bakım Yardımcısı
Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı)
Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç)
Makine Montaj İşçisi olarak istihdam edilecek kadrolara  18-35 (24.12.2003 – 20.12.1986 tarihleri arasında doğan kişiler) erkek adaylar başvurabilecek.
) Adaylar, ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. Adayların; ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle  belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2) İŞKUR’dan bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresinde ilan edilen tarihler arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İşçi ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

3) İŞKUR’dan bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

4) Sözlü sınav, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitesinden duyurulacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

5) TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

6) İlanlara; TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün Ağır ve Tehlikeli İşyeri kapsamında olması ve işçilerin güç gerektiren işlerde çalışacağından dolayı sadece 18-35 yaş arası erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

7) Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

8) Yapılacak sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

9) 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim, kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

10) İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

NİHAİ LİSTEDE YER ALIP, TALEPLERE BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

(Evrak teslim tarihleri nihai liste ilan edildikten sonra www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinden ilan edilecektir.) Nihai Listedeki Tüm Adaylardan;

Öğrenim belgesi (Diploma fotokopisi)

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),

Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),

KPSS Sonuç Belgesi (26.11.2020 açıklama tarihli)

İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)

Başvuru FormuDetaylar ve Başvuru için :
https://esube.iskur.gov.tr/
Alo170,
İŞKUR İl Müdürlükleri,

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir