İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet SARI ” Tsunami Meydana Getiriyor”

Genel Karabük
Paylaş ;

2019 yılının son aylarında Çin’in Wuhan kentinde çok sayıda kişinin zatürre (pnömoni ) sebebiyle hayatını kaybetmesiyle ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılarak hayatı tehdit eden Covid-19 pandemisinde 2.yılı geride bırakırken yapılan aşı çalışmalarıyla kısmı olarak kontrol altına alınmaya çalışılan Covid-19 çeşitli değişikliklere uğrayarak varlığını sürdürmeye devam ediyor.
Önce alfa varyantıyla değişime uğrayan virüsü delta varyantı takip etti. Farklı özellikler gösteren varyantların sonuncusunu ise Afrika’dan geldiği bilinen Omicron Varyantı oluşturdu.
Covid-19 bağışıklığı kazanmış kişilerde ve hatta 2 doz aşı olan kişilerde bile yayılım hızının yüksek olduğu görülen Omicron Varyantı vaka sayılarında hızlı bir artışa da neden oluyor.
Konuyla ilgili Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet SARI sosyal medya hesabından varyantın tehlikesine dikkat çekerek yaptığı paylaşımda “Tsunami” benzetmesi yaptı.


Dr. Ahmet SARI
“Omicron yeni bir dalga oluşturmuyor, tsunami meydana getiriyor!” paylaşımı ile Omicron Varyantına karşı uyarıda bulundu.

Ayrıca yaptığı paylaşımla vatandaşları tedbirlere uymaya davet eden Sarı ;

“Vaka sayıları katlanarak artıyor. Tedbirlere riayet edelim, aşımızı ihmal etmeyelim”…dedi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir