Gündüz Çocuk Bakım Evinin Temeli Atıldı

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediyesi Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakım Evinin Temeli düzenlenen törenle atıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin vaatlerinden birisi olan ve Yeni Mahalle Prof. Metin Sözen Caddesinde yapımına başlanan Gündüz Çocuk Bakım Evi temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bağışçı Osman Yeşilyurt, CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, İyi Parti İl Başkanı Erol Serin,

CHP İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, İş İnsanı Şefik Dizdar ile STK Temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreni öncesi konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,

“Biz göreve geldiğimizden beri sosyal belediyecilik anlayışını Safranbolu’ya göstermek için ekibimle birlikte elimizden gelen her şeyi tüm olumsuzluklara rağmen yapmaya çalıştık.

Göreve geldiğimizden beri belki ülkemizde bir meteor çarpmadı. Bütün felaketler yaşanıyor maalesef ama biz hiçbir bahanenin ardında sığınmadan, ekonomik koşulları da bahane etmeden her şeyi Safranbolu halkının hak ettiği şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

2022 yılı içerisinde trafik problemini çözmek için çok ciddi adımlar atacaklarını kaydeden Başkan  Köse, “2021 yılında hazırlıklarını tamamladığımız

Çankaya Belediyesi İmar Müdürlüğünün teknik ekipleri ile bizim teknik arkadaşlarımızın emekleriyle projesini hazırladığımız ve geleceğimizin teminatı çocuklara hizmet vermesi ve tabii ki annelerin hayatlarını da kolaylaştıracak bir projenin temelini atacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Elif Köse, göreve geldikleri günden bu yana gerçekleştirilen çalışma ve projelerden de söz ederken 2022 yılında da Safranbolu halkı ile birlikte çok güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Başkan Köse konuşmanın sonunda bağışçı Osman Yeşilyurt’u kürsüye davet ederek kendisine teşekkür etti.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut gördüğüm kadarı ile hizmetleri arkası kesilmeyecek diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti,

“ Safranbolu’ya geldiğimizde Sayın Başkanımız bu güne kadar yaptıklarını anlattı. Sanki on yıldır belediye başkanı. Bu bizi ziyadesi ile mutlu ediyor” dedi.

Yaşanan ekonomik krize rağmen seçimlerden önce söylediğimiz, belediyelerimizin hayata geçirdikleri ve Millet İttifakı belediyeleri insanlarımıza resmen derman oldu. 

Bu vesile ile Genel Merkezimiz ve Yerel Yönetimler Heyeti olarak Sayın Başkanımızın her zaman yanında olduğumuz belirtiyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Temel atma töreninde son olarak CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün konuştu.

Safranbolu için olması gereken ve eksikliğinin duyulduğu Gündüz Çocuk Bakım Evinin temel atma töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Tüzün,

“ Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Safranbolu’ya çok gelmiştim. Çok özenmiştim Safranbolu’ya. Güzel bir kültür kenti olduğunu biliyordum.

Sosyal Demokrat belediyeciliğin bu kenti ne kadar güzel koruduğunu da hep birlikte görüyoruz.

Hatta aday seçiminde de ne kadar doğru bir tespit yaptığımızın da örneğidir Elif Başkanımız.

Belediyecilik bir ekip işidir. Değerli Başkanımız, Meclis Üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarını da gereçleştirdikleri çalışmalardan ötürü kutluyoruz.

Unutmadan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu  ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun’un da sizlere selam, sevgi ve saygılarını getirdik” dedi.

Sosyal Demokrat belediyecilik deyince akla ilk gelen insan odaklı, insana dokunabilen, insanın ihtiyaçlarını çözen bir anlayış geldiğini kaydeden Yaşar Tüzün,

”Bu nedenle Elif Başkanım çok fazla söz etmese de Hayır Çarşısı,

Sosyal Tesis Hanımevi, Halk Otobüsleri gibi daha pek çok çalışmalarından da haberimiz var ve bizler bu hizmetlerden dolayı kendisi ile gurur duyuyor ve derman belediyeciliğinin en güzel örnekleri.

Ben bir kez daha Sayın Başkanımız kutluyor, temelini atacağımız Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakım Evinin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından butona basılarak ilk harç atılırken ve yüklenici firma yetkilileri yapılacak çalışma ile ilgili Milletvekilleri, Başkan Köse ve diğer protokol üyelerine bilgi verdi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir