Safranbolu Belediyesi ve TÜMBELSEN Arasında Sözleşme İmzalandı

Safranbolu
Paylaş ;

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik Başkanlığımız ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) arasında

%70 oranında artışla 01.01.2022 –  31.12.2023 yürürlük tarihli toplu sözleşme düzenlenen törenle imzalandı.

Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törene Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik,

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Erdal Bozkurt, 

Karabük Şube Başkanı Ahmet Avdancı, Genel Hukuk ve Sözleşme Sekreteri Sayın Neval Arda ile Belediyede görev yapan memur ve sözleşmeli personel katıldı.

TÜMBELSEN Karabük Şube Başkanı Ahmet Avdancı moderatörlüğünde gerçekleşen İmza Töreninde Konuşan Konfederasyon Başkanı Mehmet Bozgeyik Sendikanın 30 yılı aşkın bir süredir mücadelesini sürdürdüğünü ifade ederken,

“Bu gün burada imzalayacağımız sözleşme hem kamu emekçileri açısından hem de yerel yönetimler açısından Türkiye’deki tüm yerel yönetimlere örnek teşkil edecek bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıktı.

BU anlamda Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TÜMBELSEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt ise, yerel yönetimlerin dünya ölçeğinde söylendiğinde ülkelerin demokrasisinin gelişmişliği olarak algılandığını, ülkemizde ise kaynaklarının kesildiği, elinin kolunun bağlandığı bir hale getirilen kurumlar olduğunu söyledi.

Bozkurt şöyle devam etti, “Son dönemde pandemi ile birlikte yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Çünkü merkezi hükümetin her şeye yetişme şansı yok ve böylesi bir durumda yapılacak ilk müdahaleyi kamu hizmeti veren belediyeler yapar.

Ne yazık ki ekonomik kriz insanları çok fazla etkiliyor. Öyle eskisi gibi üç ayda altı ayda değil her gün yeni bir zamla uyanıyoruz.  Belediyelerimizin işi gerçekten çok zor. 

O kaynakla hem hizmet verecek hem çalışanı mutlu edecek hem de vatandaşı memnun edecek. Bu anlamda bizim sorumluluklarımız çok daha fazla. Hizmetin en iyisini yapmakla yükümlüyüz ki pazarladığı yaparken o gücü elimizde bulunduralım.

Ben konuşmamın sonunda verdiği destekten ötürü Belediye Başkanımız Elif Köse hanımefendiye bir kez daha teşekkür ediyor, toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Toplu sözleşme töreninde son olarak Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse söz aldı.

Başkan Köse, Belediye Başkanı olarak sosyal belediyecilik anlayışını Safranbolu’da ve Safranbolu Belediyesinde hayata geçirmek için çalışıyorum diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü,

“ Önemli olan ve önceliğimiz sizlerin emeği.

Elimden geldiği kadar mesai arkadaşlarımın hayat standartlarını yükseltecek şekilde uygulamalar yapmaya çalışıyorum. Bunun karşılığında istediğim şey ise üreten, dinamik,

Safranbolu’yu çok daha yaşanır hale getirecek hizmetler yapmak. Bunu da tabii ki hep birlikte yapacağız.”

Belediye personelinin yaptıklerı çalışmalar ile aldığı her kuruşu hak ettiklerini ifade eden Başkan Köse, “ Bundan sonra da Safranbolu adına hep birlikte üreteceğiz.

Yapacağımız işi dışarıdan hizmet almak yerine Safranbolu’nun imkânları ile birlikte yapacağız. Onun dışından benden olumlu anlamda ne isterseniz seve seve yapmaya hazırım.

Tek derdimiz Safranbolu ve Safranbolu halkına görev süremiz boyunca hak ettiği hizmeti vermek.

Biz artık üreten bir belediyeyiz. Daha güzel hizmetler verebilmemize vesile olması dileği ile toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İmza töreninin ardından Başkan Köse Sendika Yöneticilerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir