Karabük Bilim ve Sanat Merkezi Uluslararası Başarılarına Devam Ediyor

Genel Karabük
Paylaş ;

Karabük Bilim ve Sanat Merkezimiz Türkiye’ de sadece 3 okulun katılım hakkı elde ettiği Uluslararası Asteroit keşif kampanyasının ulusal ayağına Bilsem Öğretmeni Takım Lideri Kemal ERSAY ve 2 öğrencimizden oluşan ” karabükbilsemspace ” ismini verdikleri takımları ile kabul edildi.

Bu kapsamda öğrencilerimiz Hawaii adalarında bulunan PANN-STARS Teleskobundan gelecek görüntü setlerini inceleme fırsatı bulacaklar.

İçinde yaşadığımız evreni daha iyi tanımayı ve öğrencilerimizde bu konuda merak uyandırmayı hedefleyen proje çalışması ile öğrencilerimiz belki de hiç keşfedilmemiş Asteroitleri de keşfetme imkânı bulacaklar ve bu çalışmaları NASA tarafından da sertifikalandırılacak.

Karabük Bilim Sanat Merkezimizin böylesi bir çalışma içinde bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ;

“Öğrenme merak ile başlar. Karabük Bilim Sanat Merkezini gerek projeli çalışmalarında gerekse öğrencileri ileri öğrenmeye sevk ederek, onlarda merak uyandıran atölye çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Son günlerde bu ve benzeri çalışmaların hız kazandığına şahitlik ediyor ve yürekten destekliyoruz. Kurum Müdürümüz nezdinde tüm ekibi kutluyorum. Karabük eğitimine katma değer katan her adım bizler için son derece önemlidir. Geçtiğimiz yıl da Kurumumuz yine NASA ile yaptığı bir çalışma sonucu ödüle layık görülmüştür. Projeli çalışmaların neticelerini almaya başladık, okulumuzu kutluyor ve ” karabükbilsemspace ” takımımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir