“Metale Sanal Yolculuk” ikinci kez başlıyor!

Genel
Paylaş ;

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Karabük Üniversitesi işbirliğiyle çalışmaları tamamlanan Uluslararası 3 Nisan FENOFEM ‘Demir ve Demir dışı Metaller’ Sanal Sanayi Fuarı 31 Mart-4 Nisan 2022 tarihlerinde yedi dilde çeviri imkânıyla tüm dünyaya ulaşacak. Fuar platformu ayrıca Karabük Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek “Uluslararası Hafif Alaşımlar ve Kompozit Malzemeler Sempozyumu” sempozyumuna da eş zamanlı erişim sağlayacak.

Türkiye’nin dijital vizyonu ve güçlü üretim gücünün de bir yansıması olan model sanal fuar, B2B platformu ve T.C. Ticaret Bakanlığı onaylı www.globalpiyasa.com internet sitesi üyeliğiyle firmaları 7 dilde dünyaya tanıtmayı sürdürecek ve FENOFEM’ i geleceğe taşıyacak. Bu yıl da fuar salonuna girişte sektörel olarak gruplandırmalar yapılacak ve fiziksel fuarlara alternatif bir görsel çerçeve oluşturulacak.

 Uluslararası 3 Nisan FENOFEM Sanal Sanayi Fuarı, Türkiye’de ağır sanayinin kurulmasına öncülük eden Karabük’te, Demir Çelik Fabrikası’nın temel atım tarihi olan 3 Nisan 1937’ye atıfta bulunuyor. Uluslararası 3 Nisan FENOFEM Sanal Sanayi Fuarı, Türkiye’nin ilk modern ağır sanayini başlatan, fabrikalar kuran fabrika kentinin yeniden dünyaya hatırlatılması atılmış önemli bir sektörel adım olarak değerlendiriliyor.

FENOFEM Fuarı; konusunda uzman akademisyenleri, demir-çelik ve demir dışı metal sektöründe üretim, ihracat, hammadde tedariki çalışması yapan firmaları; TSO’ları, dernek ve birlikleri; Ar-Ge şirketlerini, bu alanla ilgilenmekte olan ve yurtdışı bağlantılar kurmak isteyen tüm ilgilileri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda fuar alanının 5 ayrı blok şeklinde tasarlandığı sanal etkinlikte Demir Çelik Sektörü, Demir Dışı Metal Sektörü, Dökümcüler ve Kaplamacılar Sektörü, Endüstriyel Tesisler ile Kamu/Üniversite/AR-GE/Dernekler için stant alanları oluşturuldu.

FENOFEM Fuarı 31 Mayıs 2021’e kadar erişilebilir olacak. Ziyaretçilerin kolayca erişim sağlayabileceği stantlarda ilgili kurumlar ile B2B görüşmeleri de gerçekleştirilebilecek. Katılımcıların ürünlerini sergileyebileceği sanal platformda ziyaretçiler arama talebi oluşturabilecek veya firmaya mesaj gönderebilecek.

Geçtiğimiz yıl Kovid-19 Salgını nedeniyle ertelenen fuarlara bir alternatif olarak başlatılan, dijital ticari döneme bir hazırlık olarak nitelenen FENOFEM’in ikinci yılına dair konuşan Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier;

“FENOFEM Sanal Fuarı bizim için yalnız kentimizin ekonomisinin dayandığı metal alanında dijital bir açılım değil, aynı zamanda kent itibarı konusunda yapılmış bir iletişim çalışması olarak da önem taşıyor. Geçen yıl içerdiği iki sempozyum ile konusunda uzman akademisyenleri, yanı sıra demir ve demir dışı metal sektöründe üretim, ihracat, hammadde tedarik çalışması yapan firmaları,

TSO’ları, dernek, birlik, üniversite ve diğer kamu kurumlarını; Ar-Ge şirketlerini ve bu alanlar ilgilenmek isteyen tüm ilgilileri bir araya getirmeyi başaran FENOFEM, bu yıl ikinci kez metale sanal yolculuk kapılarını açacak. Üstelik deneyim kazanmış ve yeni bir bakış açısına erişmiş olarak.

“Uluslararası Hafif Alaşımlar ve Kompozit Malzemeler Sempozyumu” açılışıyla başlayacak fuarımızın çalışmalarını heyecanla sürdürüyoruz” ifadelerinde bulundu.

PRESS RELEASE

“Virtual Journey to Metal” starting for the second time!

International 3 April FENOFEM ‘Ferro and non-Ferro metals’ Virtual Industry Exposition which is made in cooperation with Karabük Chamber of Commerce and Industry and Karabük University will reach the world on 31 March – 4 April with 7 language possibilities. The exposition platform also will host the “International Light Alloy and Composite Substances Symposium” by Karabük University at the same time.

The Exposition which is also the reflection of the strong digital vision and strong production power of Turkey will continue to introduce companies in 7 languages  over being a member to the Ministry of Trade of the Republic of Turkey certificated website www.globalpiyasa.com and will carry the FENOFEM to the future. Again in this year on the entrance of the exposition, there will be sectorial classification and a visual framework will be made as an alternative to the physical expositions.

International 3 April FENOFEM ‘Ferro and non-Ferro metals’ Virtual Industry Exposition refers to the date of 3 April 1937 which is the date of laying the foundations of Iron and Steel Factory (Kardemir) in Karabük which is the pioneer city of the establishment of heavy industry in Turkey. International 3 April FENOFEM ‘Ferro and non-Ferro metals’ Virtual Industry Exposition is being evaluated as an important sectorial step for the factory city which started the first contemporary heavy industry of Turkey.

The exposition of FENOFEM is planning to gather special academicians, companies that produce and export in iron-steel and non-iron metal sectors, Commerce and Industry Chambers, Associations and Unions, R&D Companies and those concerned in this area and willing to make abroad connections.

In this context, in the virtual exposition which exposition site is designed as 5 different blocks stands are made for iron and steel Sector, Nonferrous metal sector, casters and liners sector, industrial facilities and public, university, R&D, and associations. The FEFOFEM exposition will be available until 31 May 2022. Also, B2B contacts with related establishments can be available on the stands which visitors can easily access. In the virtual exposition which attendees can present their products visitors will be able to send a message or call the company.

Mehmet Mescier who is the Chairman of the Executive Board of the Karabuk Commerce and Industry Chamber speaks about the second year of the FENOFEM which is started last year as an alternative to postponed Expositions due to the Covid-19 pandemic and being evaluated as preparation for the digital trade era;

“FENOFEM Virtual Exposition is not only important for a digital opportunity for our city which its economy depends on the metal sector but also a communication project about city’s reputation. The FENOFEM succeed to gather special academicians, companies that produce and export in iron-steel and non-iron metal sectors, Commerce and Industry Chambers, Associations and Unions, R&D Companies, and those concerned in this area and willing to make abroad connections last year with the two symposiums involved and it will open its gates to the virtual journey to the metal this year again.

Besides, as an experienced and gained a new point of view.We are working excitedly on our exposition which will start with the “International Light Alloy and Composite Substances Symposium”

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir