EMITT Fuarı Sonrası açıklama

Safranbolu
Paylaş ;

Safrabbolu Turizm İşletmecileri Derneği Fuar sonrası yazılı bir açıklama yaptı

Dernek tarafından yapılan açıklamada;

“Dünyanın en büyük beş fuarı arasında gösterilen ve bu yıl 25. si gerçekleşen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarında ( EMITT ) 09-12 Şubat 2022 tarihleri arasında Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün derneğimize tahsis ettiği stantta Safranbolu’yu ve derneğimizin üyelerini temsilen yerimizi aldık.

İlk üç günü oldukça hareketli geçen fuarda derneğimizin standına turizm profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gösterildi. Fuarın ilk gününde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ( TURSAB ) standında Safranbolu’nun coğrafi işaretli lezzetleri misafirlere ikram edilirken aynı zamanda tüm gün boyunca TURSAB standında Karabük’ ün turizm potansiyeli yüksek tüm noktaları seyahat acentası sahiplerine reklam filmi olarak izletildi. Sayın Milletvekillerimiz Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Sayın Valimiz Fuar Gürel, TURAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve ekibi, SAFTID Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder ve TTYD Başkanı Oya Narin Karabük Turizminin geliştirilmesi için yüz yüze istişarelerde bulundular.

Derneğimiz fuarın ilk gününden itibaren üyelerimizin tanıtım broşürlerini standımızdan turizm profesyonellerine ve Safranbolu’ ya ilgi duyan tüm ziyaretçilere ulaştırdı. Aylardır tanıtımını yaptığımız ve seyahat acentaları tarafından getirilen ilk misafirlerini Safranbolu da ağırladığımız “ TRENLİ SAFRANBOLU “ tur programı EMITT fuarında da yoğun ilgi gördü. Seyahat acentası sahipleri, rehberler ve turizm profesyonelleri ile yapılan ikili görüşmeler sonucunda bir çok acentanın 2022 tur programlarına dahil oldu. Fuarın ardından zaman kaybetmeden yönetim kurulumuz ile toplanarak EMITT’ te yapılan çalımalar masaya yatırıldı ve derneğimize gelen taleplere e-mail yoluyla cevap verilerek TRENLİ SAFRANBOLU tur programının tüm detayları seyahat acentalarına ulaştırıldı.

Karabük turizmiinin geleceği açısından oldukça faydalı geçen 4 günlük fuar süresi boyunca Sayın Karabük Valimiz Fuat Gürel’e ve Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İbrahim Şahin’e standımıza gelen tüm misafirler ile birebir ilgilendikleri için derneğimiz adına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir