Karabük Futbolunda Irkçı Söylem İddiası

Genel Karabük Spor
Paylaş ;

Karabük Amatör Futbol Ligi’nde dün oynanan müsabakada gergin anlar yaşandı. 5000 Evler Spor ile Karabük Demirspor maçı oynanırken iki takımın oyuncuları arasında yaşanan gerginlik sonrası Karabük Demirspor yetkilileri bir açıklama yaptı.

4-0 önde oldukları sırada oyuncuları Souleyman Hamidi’ ye rakip takımın oyuncusunu ırkçı söylemde bulunduğu iddiasıyla yapılan açıklamada Türk futbolunda ırkçı söylemlere yer olmadığı vurgulanarak böyle bir olayın yeniden yaşanmaması için hukuki mücadeleyi başlatacakları ifade edildi.

Karabük Demirspor Kulübü yönetiminin olayla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekild.

20.02.2022 tarihinde saat 15.00’da 5000 Evler stadyumunda oynanan Karabük Demirspor-5000 Evler Spor arasındakiv futbol müsabakasında 5000 Evler Spor Kulübü’nün 9 numaralı furbolcusunun, futbolcumuz Souleyman Hamidi’ ye yönelik ırkçı söylemleri olmuştur. K.bük Demirspor Kulübü olarak bunu kesinlikle kabul etmemiz mümkün değildir. Dünyanın neresine gidilirse gidilsin bu bir suçtur. Buna izin verenler ve göz yumanlar bu suça ortaktır. Gereğinin ivedi bir şekilde yapılmasını en üst makamlardan bekliyoruz. Bundan sonraki bu tür söylemlerde kulübümüz adına hukuki süreç başlatılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.
‘Her türlü ırkçılık lanetlenmelidir’

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir