Robotex International 2023 Safranbolu’da

Safranbolu
Paylaş ;

Estonya merkezli Robotex International 2023Türkiye ayağı İstanbul, İzmir ve Safranbolu’da yapılıyor. 

Başarılı olan takımlar Antalya’da yapılacak olan finallede yarışacaklar. 

Konu ile ilgili bilgi veren Robotex Türkiye Kurucusu Zülal İnan, Safranbolu’da olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. 

Türkiye’da olduğu gibi Çin, Yunanistan, Finlandiya, ABD gibi daha pek çok ülkede finallerin yapıldığını kayadeden İnan, ” Ülkemizdeki finallerin ardından Kasım ayında Estonya’da gerçekleşecek olan yarışmaya Türkiye karması olarak katılacağız. Bu vesile ile Safranbolu Belediyemiz ve Belediye Başkanınıza ev sahiplikleriden dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

Dünyanın pek çok ülkesinden çocuk ve gençlerin katıldığı önemli bir yarışmanın Türkiye ayağına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtilen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, ” Bilim her daim önemli. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve çocuk larımızın her zaman yaynında olmaya devam edeceğiz. Bizim için onların yaptığı her icat birinci. Ancak yarışma kuralları doğrultusunda bir takım birinci olacak” dedi. 

Başarılar Diliyorum

Estonya’da düzenlenecek olan finallerde çıcukşarımızın önemli dereceler alacağına inandığını kaydeden Başkan Köse, ” Gelecek onların ellerinde yükselecek. Bizim görevimiz ise gelecek kuşaklara çok eğitimde, Bilinde, teknolojide, hayatın her alanında çok daha güzel bir ülke bırakmak. Ben ülkemizi Estonya’da ki finallerde temsil edecek olan çocukşarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir