Milletvekilliği Adaylığından Çekildi

Karabük
Paylaş ;

İYİ Parti’de sular durulmuyor. Bu kez de Karabük Milletvekili 2.sıra adayı İsmail Yalav sürpriz olmayan bir açıklama yaparak adaylıktan çekildiğini belirtti.

Listenin 2. sıra Milletvekili adayı İsmail Yalav adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Yalav yaptığı yazılı açıklamada, ”Bilindiği üzere 9 Nisan Pazar günü 28.dönem milletvekili seçimine katılacak aday listeleri açıklandı. Bu açıklama sonrası İYİ Parti’nin Karabük listesi kamuoyunda çok büyük tepki gördü. Çünkü, gerek bu partiye gönül verenler gerekse çok sayıdaki partili 1. sırada hiç beklemedikleri bir aday ismiyle karşılaştı.

Partiyi, bu süreçte sıkıntıya sokmamak ve başarıya ulaştırmak düşüncesiyle, çok yakın dostlarımın ve arkadaşlarımın ısrarla ikinci sıra adaylığından çekilmemi istemelerine rağmen adaylıktan çekilmedim.

Ancak; İl Yönetimi aynı günün akşamı olağanüstü toplanarak İYİ Parti Genel Merkezi’nin belirlediği aday listesinin kabul edilemeyeceğini, listenin mutlaka değişmesi gerektiğini, bu liste olursa seçim çalışması yapılamayacağını ve başarılı olunamayacağını oy birliğiyle karar altına almış ve bu kararı İYİ Parti Genel Merkezi’ne bildirilmiştir.

Karabük İYİ Parti İl Yönetiminin genel merkezin belirlemiş olduğu aday listesine karşı yaptığı seçim başarısını zora sokacak bu girişime rağmen genel merkez tarafından sessiz kalınmış ve cevap verilmemiştir. Bundan dolayı ailemin, ekip arkadaşlarımın ve destekçilerimin de görüş ve olurunu alarak milletvekilliği adaylığımdan çekiliyorum.” diye belirtti.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir