Sıradan mı Gelsin? Eski Rektör mü?

Genel Yazarlar
Paylaş ;

İşimiz gereği ulusalda bir çok kişi ve kurum hesabını sosyal medya hesaplarından takip ediyoruz. Karabük çizgisin de değil de ulusal çizgide değerlendirme yapabilmek adına. Çok faydasını da görüyoruz.

Son günlerden özellikle Metin Külünk twiter hesabından çok ciddi iddiaları içeren twitler atıyor hem de öyle böyle değil. Özellikle Diyanet işleri bağlamında, ancak 1 gün önce de Karabük Üniversitesi Eski Rektörü Refik POLAT ile ilgili bir twiti var ki bakalım Karabük’te nasıl karşılık bulacak. Aslında sayın Külünk partide eski pozisyonunu koruduğu zamanlarda bunları açıklasa idi daha etik olurdu, ayrıca kendisi harekete geçebilecek konumu varken neden Twitler aracılığı ile gündem oluşturmaya çalışır kendisine sormadığım için bilemem.

Olay mahalli terk edilmeden gerekenlerin yapılması lazım, sonrası demiştim ve dedikodu çıtasında kalıyor. Elbette yazacaklarımız ve söyleyeceklerimiz olabilir ancak öncelikle Karabüklünün işsizlik gibi, hayat pahalılığı gibi, ciddi sorunları varken öncelik sıralamasında pek yer tutmaz, çünkü iddiaların muhatabı hukuk sistemi içerisinde kalıyor. Bir de eskiler derler ya “Millet sobanın başına bir gelsin” hele millet sobanın başına bir gelsin.

Ancak birkaç dip not bırakayım; Bu iddiaların daha ileri düzeyde olanlarını Twitter de Ankara Kuşu diye bir hesap vardı, Rektör görevi başındayken çok ciddi iddiaları içeren twitler atmıştı, o zamanlar; komplo yapılıyor Rektörümüzü yedirmeyiz diyenler, Rektör görevi başındayken ilk başlarda nerdeyse yediği, içtiği, aldığı nefesi konuşanlar ve aradan kısa bir zaman geçip de ılık duygusal esintilerden sonra rektör hakkında ağıtlar yakacak duruma gelen ve kağıt mendil yetiştiremediklerimiz, Ben kent merkezi nüfusunun %10 civarında yabancı öğrenci ve bunların çoğunluğu afrika kökenli öğrenciler sayı çok fazla değil mi dediğimde, bana sözde insanlık dersi vermeye kalkıp çoğunluğu Müslüman, bunlar gönüllü elçilerimiz diyerek, biz Karabük’e etkilerinden bahsederken masal okuyanlar bakalım bu durum karşısında ne yapacaklar izleyeceğiz. Ancak asla Karabük Üniversitesinin Kurumsal Kimliğine zarar verecek iş ve eylemlere seyirci kalmayız.

Karabük Renkli bir kent, kasaba kültürüne sıkışsa bile renkli bir kent ve bayılıyorum memleketimin bu rengine.. (Buraya gülücük emojisi koyacaktım yazının ciddiyetini sulandırmayayım diye vazgeçtim)

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir