“Korumanın Başkenti Safranbolu, Korumanın Bayrağı Mor Bayrak”

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediyesi öncülüğünde, Karabük Üniversitesi Safranbolu Turizm Fakültesi, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği ve Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası paydaşlığında yürütülen, sürdürülebilir turizm ve turizmde kalite standartlarını yükseltmek amacıyla başlatılan mor bayrak projesinin ardından mor bayrak sertifikası almaya hak kazanan işletmelerin tanıtım filmleri çekiliyor.

“Korumanın Başkenti Safranbolu, Korumanın Bayrağı Mor Bayrak” sloganıyla Safranbolu Belediyesi öncülüğünde Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği paydaşlığında alanında uzman öğreticiler tarafından verilen eğitimlerle işletmelerin ürünün üretimiyle başlayıp, pazarlama ve satışına kadar tüm inceliklerini öğrendiği proje sonunda aldıkları sertifikalarla nitelikli turizme bir adım daha yaklaşıyor. Bu kapsamda Karabük Üniversitesi Safranbolu Turizm Fakültesi’nde verilen mor bayrak eğitimlerini tamamlayan işletmelere Safranbolu Belediyesi Basın Büro ekipleri tarafından tanıtım filmi çekilmeye başlandı.

Atelier Safranbolu, Enva Hediye, Özçelik Aile Pansiyonu, Safranbolu Turşucusu, Saffronia 1900 Konak Hotel, Turgut Reis Konak, Çelik Palas Otel, Taş Ev, Dadibra Konak, Emiroğlu Konak, Kadıoğlu Restourant, Gül Evi, Zalifre Otel, İmren Lokum ve Konak gibi mor bayrak sertifikalarını Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin elinden alan 15 işletme sahibi ile başlayan tanıtım filmi çekimleri aralıksız devam ediyor. Videolarda işletme sahipleri ilk etap kursiyerleri olarak almış oldukları eğitim ve sonuçlarını aktarırken aynı zamanda işletmelerinin özelliklerini ve mor bayrak sertifikası ile yaşadıkları farklılığı anlatıyor.

Safranbolu Belediyesi sosyal medya ve youtube hesaplarından yayınlanan tanıtım filmleri izleyenler tarafından da büyük ilgi görüyor.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir