60 Bin Kişinin Yaşadığı İlçede Kardiyoloji Doktoru Yok

Safranbolu
Paylaş ;

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Safranbolu Devlet Hastanesi’ndeki kardiyoloji doktoru eksikliğini TBMM Genel Kurul gündemine taşıdı.

Safranbolu Devlet Hastanesi’ndeki kardiyoloji doktoru eksikliğini TBMM Genel Kurul gündemine taşıyan Milletvekili Akay, doktor ataması için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

60 Bin Kişinin Yaşadığı İlçede Kardiyoloji Doktoru Yok

Yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan, 60 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı ilçede kardiyoloji doktorunun olmamasının çok büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan CHP’li Akay, “Safranbolu Devlet Hastanesinde aylardır kardiyoloji uzmanı bulunmamaktadır. Karabük’ün Safranbolu ilçesi, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin yılın üç yüz altmış beş günü ziyaret ettikleri bir turizm şehridir. 60 binin üzerinde vatandaş yaşamaktadır.” dedi.

Milletvekili Akay’dan Sağlık Bakanlığı’na Çağrı: Safranbolu’ya Acil Olarak Kardiyoloji Doktoru Ataması Yapın

60 bin insanın yaşadığı ilçede kardiyoloji doktor eksikliğinin önemli bir sorun olduğunun altını çizerek, Safranbolu Devlet Hastanesi’ne kardiyoloji doktorunun atanması için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunan Milletvekili Akay, “Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunuyorum: Safranbolu Devlet Hastanesi’ne acil olarak kardiyoloji doktorunun ataması yapılmalıdır.” şeklinde konuştu.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir