Başkan Köse’den kadınlara istihdam sağlayacak dikimevi müjdesi

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, SAKEM’de kursa katılan kadınlarla bir araya gelerek istihdam sağlayacak bir dikimevinin açılacağının müjdesini verdi.

Başkan Köse, Emek Mahallesi’nde bulunan Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi’ni (SAKEM)ziyaret etti. Kursa katılan kadınlarla sohbet eden Başkan Köse, yeni çalışmaların da müjdesini verdi. Safranbolu Belediyesi tarafından kadınlar için oluşturulacak yeni sosyal alanların ve istihdam sahalarının Emek Mahallesi’nde yer alacağını belirten Köse, “Emek’teki SAKEM kursumuz bizim en çok ilgi gören ve yoğun olan kurslarımızdan bir tanesi.

Bulunduğumuz alanda sadece kurslar değil bizim ihtiyaç sahiplerine yemek yaptığımız bir mutfağımız da var. Bu alandaki mutfağı yeni yaptığımız hayır çarşısına taşıyarak mevcut mutfak alanını da ilk açtığımız hanım evi gibi kadınlarımızın kurs öncesi sonrası ya da kurs devam ederken çay, kahve içebilecekleri bir alana dönüştüreceğiz. Tabi bu sadece kursa gelen kadınların değil bu bölgedeki tüm kadınlarımıza hizmet edecek bir alan olacak. Bunun müjdesini verdim ve kadınlarımız da çok memnun oldu. Ayrıca istekleri, şikayetleri noktasında sohbet ettik. Eksiklerini her zaman tamamlamaya çalışıyoruz.

Çok yoğun devam eden dikiş kursumuz var. Dikiş kursundaki kadınlarımıza da bir sonraki dönem Safranbolu Belediyesi’nin personel kıyafet ihtiyacını giderecek dikimevi projemiz var. Bu dikimevi sayesinde dikiş kursu alan kadınlarımıza da istihdam sağlamış olacağız” dedi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir