“Karabük Üniversitesini de Rezil Ettiniz”

Karabük Üniversite
Paylaş ;

Son günlerde ulusal basın ve sosyal medya platformlarında sadece olumsuz haberlerle ve skandallarla anılan üniversitemiz bizleri derinden üzmektedir. Yıllarca kuruluşu ve gelişmesi için mücadele ettiğimiz güzide üniversitemizi bu hale getirenler yaptıklarının bedelini ödemek zorundadır.

Yıllarca iktidar partisi milletvekillerini ve onların hatalı şekilde göreve getirdiği rektörlerini bu şehrin belediye başkanı olarak uyardım. Karabük gibi küçük bir şehre onbinlerce yabancı öğrencinin çok fazla geleceğini, bu yabancı öğrencilerin Karabük’ün sosyal atmosferini alt üst edeceğini anlattım. Biz bunları söyleyince maalesef bizi ırkçılıkla suçladılar.

Sadece Karabük Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler değil, asıl sorunumuz ilimizin belli mahallelerine yerleştirilerek adeta bu mahalleleri birer getto haline getiren yabancı mültecilerdir. Her ikisi de Karabük’ümüzün geleceğini ve huzurunu tehdit etmektedir.

Karabük Üniversitemizin geleceğini karartmak istemiyorsanız Karabük’ümüzü daha fazla rezil etmek istemiyorsanız bu duruma derhal müdahale ediniz. Basit bir basın açıklamasıyla sorumluluktan kaçamazsınız.

Yetkililerden acilen kapsamlı bir değerlendirme ve eylem planı ortaya koymalarını bekliyoruz. Acilen bunlar yapılmazsa her platformda gereken mücadeleyi vereceğiz. Bu üniversite ve bu şehir bizlere emanet edilmişse ona gözümüz gibi bakmak bizim en önemli vazifemizdir.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir