Safranbolu’da Protokol Bayramlaşması

Safranbolu
Paylaş ;

Safranbolu Protokolü her bayram olduğu gibi bu bayram da Tarihi Çarşı’da yer alan Asmaaltı bölgesinde Ramazan Bayramı’nın birinci gününde bir araya gelerek bayramlaştı.

UNESCO Dünya Miras Kenti ve Cittaslow üyesi Safranbolu’nun protokol üyeleri han, hamam ve konaklarıyla ünlü, Dünya’nın en iyi korunan ilk 20 kenti arasında bulunan Safranbolu Tarihi Çarşı’da bir araya gelerek geleneksel nokta asmaaltında bayramlaşma programında buluştu. Programa Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, İlçe Jandarma Komutanı Üst Teğmen Faruk Yazgı, İlçe Emniyet Müdür Vekili Elif Çevik, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, Dernek, Oda, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Protokol üyeleri bayramlaşmanın ardından asmaaltında oturarak sohbet bir süre sohbet etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Safranbolu Belediyesi olarak, Safranbolu’nun birçok yerinde Ramazan etkinlikleri ile dolu dolu bir Ramazan ayı geçirdik. Bütün otellerin dolu olduğunu öğrendik. Görüyoruz ki bu sayede Safranbolu’da bayram da çok keyifli geçecek.

Sofranızdan bereketin, bedeninizden sağlığın, evinizden huzurun eksik olmadığı, sevdiklerinizle keyifli bayramlar diliyorum. İnşallah yine güzel bayramlarda asmaaltında buluşmanın keyfini yaşarız.”

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir