25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne Rekor Başvuru

Safranbolu
Paylaş ;

Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı festivalleri arasında yer alan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin 25.si bu yıl 29 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Son haftasına girilen başvuru sürecinde şu ana kadar yarışmaya binin üzerinde belgesel katılırken önceki yıllara kıyasla rekora koşan festivalin 1 Nisan’da başlayan başvurucu süreci 26 Nisan tarihinde son bulacak.

29 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde 25.si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen Belgesel Film ve Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek yarışmaları başvurularında son haftaya girildi. Şu ana kadar yarışmaya Türkiye’den 150’nin üzerinde Dünya ülkelerinden ise 850’nin üzerinde başvuru yapıldı. Uluslararası Uzun Metraj Belgesel Film, Uluslararası Kısa Metraj Belgesel Film, Kültürel Miras ve Korumacılık Temalı Ulusal Belgesel Film ve Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek yarışmaları olmak üzere dört farklı kategoride düzenlenecek festivalin jüri koltuklarında ise yine duayen isimler yer alacak.

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; ‘’Safranbolu’muzun ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılmasını, ülkemizin var olan kültürel zenginliklerinin işlenmesini sağlayarak, kültür turizminin gelişmesine katkıda bulunmak ve belgesel filmleri seyirciyle buluşturarak, belgeselin hak ettiği değeri almasını sağlamayı amaçladığımız festivalimizde bu yıl vereceğimiz ödüller şu şekilde;
ULUSARARASI UZUN METRAJ BELGESEL FİLM YARIŞMASI
En İyi Uzun Metraj Belgesel Film Ödülü 75.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği
Jüri Özel Ödülü 35.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği
ULUSLARARASI KISA METRAJ BELGESEL FİLM YARIŞMASI
En İyi Kısa Metraj Belgesel Film Ödülü: 50.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği
Jüri Özel Ödülü: 25.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği
KÜLTÜREL MİRAS VE KORUMACILIK TEMALI ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI
Süha Arın En İyi Belgesel Ödülü: 50.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği
SAFRANBOLU TEMALI BELGESEL FİLM YAPIM DESTEK YARIŞMASI
Aytekin Aytekin En İyi Proje Ödülü: 50.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir