Kurban Satış Noktasında Yer Tahsisi Ücretsiz

Karabük
Paylaş ;

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında belediye mezbaha alanında kurulan kurban satış noktası hakkında Karabük Belediye Başkanlığınca basın açıklaması yapılmıştır.

Karabük Belediye Başkanlığınca yapılan basın açıklaması aşağıdaki gibidir

“Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında ki belediyemiz mezbaha alanında kurulan kurban satış noktasında yapılacaktır.

Kesimler ise her yıl olduğu gibi belediyemiz mezbahasında bayramın 1. günü dini kurallara uygun ve hijyenik bir şekilde vatandaşlarımıza ücretsiz olarak yapılacaktır.

Ayrıca vatandaşlarımızın kurbanlarını rahat bir şekilde alabilmeleri ve mezbaha alanına ulaşımlarını sağlamak amacı ile kurbanlık satış yerine belediyemiz tarafından ücretsiz servis hizmeti de sağlanacaktır.

Ücretsiz servis hizmetimizin sefer saatleri ise şu şekildedir;
Balık Pazarı (Kalkış) 09.00 – 11.00 – 13.00 – 15.00 – 17.00
Mezbaha (Kalkış) 10.00 – 12.00 – 14.00 – 16.00 – 17.15

Bu yıl ise farklı olarak Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya’nın insiyatifleri ile belediyemiz kurbanlık satışı yapacak olan vatandaşlarımızdan yer tahsis ücreti almayacaktır. Vatandaşlarımız hayvanlarını getirdiklerinde, hayvanları ücretsiz bir şekilde kurban satış alanına alınacaktır.

Kurban satışı yapacak olan vatandaşlarımızın 07.06.2024 Cuma günü saat 12:00’ye kadar kurban satış alanında ki birimimize ya da merkez belediye binamız 2. katta ki Halkla İlişkiler birimimize müracaat etmeleri gerekmektedir. Aynı gün belediye binamız 2. katta ki toplantı salonunda saat 15:00’de yer tahsisi için kura çekimi yapılacaktır.

Belediyemiz tarafından kurbanlık satış noktası olarak belirlenen Hayvan Pazarının dışında satış yapılması kesinlikle yasaklanırken, yasağa uymayanlara ise Zabıta Müdürlüğümüz ekiplerince gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Kurbanlık satışı yapılan alanda ise denetimler Veteriner Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır. İstek ve şikâyetlerinizi 444 21 78 numaralı Belediye Çağrı Merkezine de iletebilirsiniz.” denilmektedir

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir