AKAY: “İktidarın Ekonomik Yıkımına Asla Ortak Olmayacağız”

Karabük
Paylaş ;

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay yeni vergi düzenlemelerine ilişkin taslak metne sert tepki gösterdi.

Yazılı açıklamada bulunan Milletvekili Akay, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, iktidarın ekonomik yıkımdaki sorumluluğuna asla ortak olmayacağız.

İktidarın bütçe açığını kapatma derdi olmadığı gibi, kayıt dışılığın önüne geçme ve kara para aklamayı önleme kaygısından da çok uzak olduğunu vergi düzenlemelerine ilişkin taslak metinde net bir şekilde görüyoruz.

İktidar, vergide adalet desturuyla çıktığı yolda yine sermayenin ağına takıldı. İktidarın enflasyon altında ezilen vatandaşımızın derdine derman olacak çözüm önerileri olmadığı gibi ortaya koyduğu yol haritasıyla acı reçeteyi vatandaşa çıkarmakta kararlı olduğunu da gösteriyor.

Vatandaşlarımızın daha fazla ezilmesine izin vermeyecek, düzenlemelerin vatandaşlarımızın lehine olması için Plan ve Bütçe Komisyonu ile TBMM Genel Kurulu’nda mücadele edeceğiz. Emek ve eşitlik mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir