Budama ve Aşılama Teknikleri Eğitimi Tamamlandı

Karabük
Paylaş ;

Karabük Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İlgili Bakanlığın Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Meyvecilik Üretiminin Geliştirilmesi kapsamında 16.03.2024 tarihinde yoğun bir katılımla başlayan “Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Teknikleri” eğitimi bu gün başarılı bir şekilde tamamlandı. Eğitime katılan kursiyerler sınava tabi tutulduktan sonra İlimiz Merkeze bağlı ödemiş köyünde Selahattin KAHRAMAN’a ait bahçede meyve dikimi, aşılaması, budaması kursiyerler ve çiftçilerimize uygulamalı olarak gösterildi.

Uygulamalı olarak yapılan eğitime Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlı​ğı Şube Müdürü Ziraat Mühendisi İsmail ÖZARSLAN kontrolünde Ziraat Mühendisi ​Nevzat KAHRAMAN tarafından dikim, aşılama ve budama uygulamalı olarak gösterildikten sonra soru ve cevap bölümünün tamamlanması ile sona erdi.

Yapılan bilgilendirmede bundan sonra da bu ve benzeri eğitimlerin; çiftçilerimizin gelişmesini sağlamak, bölgemizde tarım ve tarım politikalarının sağlıklı bir şekilde uygulanmasını yaygın hale getirmek amacı ile devam ettirileceğini ve halkımıza ilanen duyurulacağı ifade edilmiştir.

Tagged

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir